Gyökérkezelés Budapest, 1027, Margit körút 64/b – I. em. 9. | Hétfő – Péntek 8:00-20:00
Gyökérkezelés
A gyökérkezelés egy hatásos fogmegtartó kezelés
Amikor egy fog begyullad és panaszt okoz, akkor két lehetőség kínálkozik a fogorvos számára, hogy megszüntesse a fájdalmat. Az egyik opció a fog eltávolítása, de az ilyenkor hátramaradó foghiány pótlása bonyolult és költséges feladat. A másik lehetőség a fog gyökérkezelése.
Mivel a gyökérkezelt fogak már nem élnek, ezért kiszáradnak és törékennyé válnak. Sajnos sok esetben a fogak olyan szerencsétlenül törnek le, hogy egyetlen megoldás marad csupán, a fog eltávolítása. Ha ezt el szeretnénk kerülni, akkor a gyökérkezelt fogakat minden esetben fogkoronával, vagy a fog teljes felszínét beborító, betéttel érdemes ellátni.
A gyökérkezelés menete a netFOG fogorvosi rendelőben:
- A gyökérkezelésre Budapest 2. kerületében található fogorvosi rendelőnkben kerül sor.
- Első alkalommal a panaszos fog megnyitása és a gyökércsatornák kitisztítása speciális műszerekkel. A kezelés végén a fogat gyógyszeres töméssel látjuk el.
- A gyökércsatornák kezelését addig folytatjuk, amíg a fog panaszmentessé nem válik. Ekkor elkészítjük a gyökértömést és a fogat hosszútávú ideiglenes töméssel látjuk el.
- Két hónapos várakozási idő után a fogat vagy fogkoronával, vagy betéttel látjuk el.
Fogorvos válaszol - Gyökérkezelés
Összegyűjtöttük a gyökérkezeléssel kapcsolatos leggyakrabban előforduló kérdéseket, melyekkel pácienseink hozzánk fordulnak.
A kérdésekre Dr. Luib Zsolt, a Netfog Fogorvosi Rendelő fogorvosa, fogszabályozó szakorvosa válaszol.
A jelen oldalon található információk kizárólag tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik a személyes konzultációt vagy a fogászati szakellátást. A fogorvos válaszai általános iránymutatásként szolgálnak, de az egyéni egészségi állapot, a fogászati problémák sajátosságai és az esetleges diagnózisok eltérőek lehetnek. Minden esetben javasolt személyes konzultációra időpontot egyeztetni szakképzett fogorvossal, mivel a távolból adott válaszok nem nyújtanak teljes körű diagnózist vagy kezelési javaslatot. Az oldalon megjelenő információk felhasználásából eredő bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért az oldal üzemeltetője, valamint az itt válaszoló fogorvosok nem vállalnak felelősséget.
Kérjük, minden esetben kérjen egyéni szakvéleményt közvetlenül fogorvosától!
Dr. Luib Zsolt
fogorvos, fogszabályozó szakorvos
Gyökérkezeléssel kapcsolatos kérdések
Mitől gyulladhat be a fog?
- Fogszuvasodás: A kezeletlen fogszuvasodás a fogbélhez (pulpa) érve gyulladást okozhat.
- Fogtörés vagy repedés: Sérülések vagy repedések révén baktériumok juthatnak a fogbélbe, ami gyulladáshoz vezethet.
- Mély fogtömés: Egy mély tömés nyomást gyakorolhat a fogbélre, irritációt és gyulladást okozva.
- Fogágybetegség: Az előrehaladott ínygyulladás (parodontitis) átterjedhet a fogbélre és gyökércsatornákra ezáltal fogbélgyulladást okozva.
- Fogászati beavatkozások: Egyes kezelések, mint például a fogtömés vagy a fog lecsiszolása irritálhatja a fogbél szövetét és fogbélgyulladást okozhat.
Mi a gyökérkezelés menete?
- Első alkalommal, érzéstelenítés után, a panaszos fog megnyitása és a gyökércsatornák kitisztítása történik speciális műszerekkel. A kezelés végén a gyökércsatornákba gyógyszert teszünk és a fogat ideiglenes töméssel látjuk el. (Bizonyos esetekben ezt a lépést kihagyjuk és rögtön végleges gyökértömést készítünk.)
- A gyökércsatornák átöblítését és gyógyszeres lezárását addig folytatjuk, amíg a fog gyökércsatornái kiszáríthatóvá nem válnak. Ekkor elkészítjük a gyökértömést és a fogat hosszútávú ideiglenes töméssel látjuk el.
- A gyökértömés elkészítése után a fogat vagy fogkoronával, vagy betéttel látjuk el annak érdekében, hogy megvédjük a letöréstől.
További témakörök
Fogászati szolgáltatásokkal kapcsolatos további válaszainkat az alábbi gombra kattintva találod.